Aleviler Polis Katliamlarına Karşı Yürüdü

alevisisliyuruyusu

Alevi derneklerinin çağrısıyla, Okmeydanı’nda yaşanan polis saldırısında Cemevi’ninn bahçesinde Uğur Kurt’un başından polis kurşunuyla vurularak öldürülmesini protesto etmek amacıyla gerçekleştirilen eyleme Devrimci Anarşist Faaliyet olarak “Üzüntümüz Öfkemizin Tohumudur” pankartımız ve kara bayraklarımızla katıldık.

Toplanma yerine gerçekleştirdiğimiz yürüyüşte “Katil Devlet Hesap Verecek” ve “Devlet Yaparsa Katliam Yapar” sloganlarımıza Alevi örgütleri tarafından alkışlarla karşılık verildi.

Şişli Meydanı’nda toplanmaya başlayan Alevi örgütleri ve devrimci kurumlar,  yağan yağmura rağmen yoğun bir katılımla, devlet ve polis baskısını protesto eden pankart, döviz ve sloganlarla, basın açıklamasının yapılacağı Osmanbey’deki Ramada Oteli’nin önüne yürüdü.

Burada yapılan ve devletin katliamcı yüzünü teşhir edici ve bütün Alevileri ve devrimci kurumları yaşananlara tepki vermeye çağıran bir  açıklama gerçekleştirildi. Devlet tarafından katledilenlerin isimleri teker teker okunarak unutmayacağız, unutturmayacağız denildi. Ardından eylem sonlandırıldı.

Sokak