Kazanıyoruz-2: Devlet yaşamlarımızı çalıyorsa isyan kaçınılmazdır! 19:00’da Taksim’e..

taksim isyanKAZANIYORUZ! -2

Devletin yaşamlarımızı adaletsizliğiyle yoksullaştırıp, iktidarlarının yolsuzlukla yaşamlarımızı çaldığı bugünleri, biz ezilenler her gün yaşıyoruz. Bugün, AKP hükümetinin kendi iç bileşenleri arasındaki savaşın bizlere gösterdiği sadece bu hükümetin hırsızlığı değil; her hükümetin hırsız olacağı gerçeğidir. Çünkü hükümetlerin ötesinde devlet yaşamlarımızı çalmaktadır.

Bakan oğullarının halktan çalması devlet güvencesine alınırken, patronlara devlet eliyle peşkeş çekilirken, rantsal dönüşüm ezilenleri evsiz bırakıp birileri bu adaletsizlikten nemalanırken, su-elektrik faturasını, kirasını nasıl ödeyeceğini bilemeyen halk yoksullaştırılıyorsa, çalışmak kölelikle aynı anlama geliyorsa, çalışırken ölmek normalleşmişse, bu gidişe ses çıkarmak yasaksa, baskılarla, cezalarla sindirilmeye çalışılıyorsa halk,  Berkin Elvan ve Elif Çermik gibi hastanelerde yaşam uğruna direnenler atılan gaz bombalarının hedefleri oluyorlarsa; artık isyan kaçınılmazdır.

Dün kazandığımız gibi, bugün de kazanacağız. Sokağa çıktığımız her gün, ta ki devlet ve iktidarlar yıkılana dek, mücadelemizi sürdüreceğiz. 31 Mayıs’ta Taksim sokaklarında nasıl büyütüp isyanımızı, yaşadığımız coğrafyanın dört bir yanındaki sokakları ve meydanları kazandıysak; bugün de devletin yolsuzluklarına ve hırsızlıklarına göz yummamak için, herkesi sokaklara yan yana omuz omuza mücadeleye çağırıyoruz. Saat 17:00’de Kadıköy Boğa’da, saat 18’den itibaren İstiklal Caddesi’nde buluşup, 19:00’da Taksim’e “kazanmaya” gidiyoruz.

Yaşasın Ezilenlerin İsyanı!

Yaşasın Anarşizm!

DEVRİMCİ ANARŞİST FAALİYET

Sokak