Direniş ve Dayanışmanın Mahallesi Exarchia Kazanacak!

Katil Yunanistan Devleti’nin yeni hükümeti, anarşistlere ve ezilenlere karşı saldırılarını sürdürüyor. Daha önce Alexis’in katili polisini salarak anarşistlere karşı saldırı noktasında ilk adımı atan hükümet; Atina’da anarşistlerce inşa edilen, direnişin ve dayanışmanın mahallesi olan Exarchia ‘da bugün sabaha karşı kolluklarıyla işgal evlerine saldırdı.

2019’da gerçekleşen Yunanistan Genel Seçimleri sonucunda seçilen Yeni Demokrasi Partisi (Néa Dimokratía) lideri Kiriakos Miçotakis, “seçim vaadi” olarak Exarchia ’nın anarşistlerden temizlenip devlet ve kapitalizm dostu bir mahalle haline getirilmesi için çalışma yapacaklarını açıkça belirtmiş, anarşistleri tehdit etmişti. Bu sabah saat 06.00 sıralarında, Exarchia ‘daki binlerce anarşist ve göçmenin yaşadığı işgal evlerinden 4’ü polisler tarafından boşaltıldı. Anarşistlerin ve ezilenlerin dayanışma ve direniş alanlarına yönelik bu saldırı sonrasında, yüzlerce anarşist ve göçmen gözaltına alındı ve toplama kamplarına gönderildi.

Exarchia ‘da devletin, isyan ve dayanışma kültürüne yönelik saldırıları her geçen gün artan bir şekilde devam ederken; ezilenlerin yaşam alanları devlet ve onun kollukları tarafından yok edilmeye çalışılırken; Devrimci Anarşist Faaliyet olarak Yunanistan’da ezilenlerin özörgütlenme ve politik faaliyetlerinin yoğunlaştığı mahallede yoldaşlarımızın mücadelesini ve direnişini selamlıyoruz. Faşitlere geri adım attıracak ve kaybettirecek olan ezilenlerin dayanışması ve direnişidir.

Yaşasın Anarşizm! Yaşasın Devrim!

ENG :

Exarchia -The Neighbourhood of Resistance and Solidarity -Will Win

Murderer Greek State continues its attacks aganist anarchists and the opressed ones. The government, which previously took the first step in attacking anarchists by releasing Alexis’ murderer police; today attacked with their armbands to the occupation houses in Exarchia. Exarchia is the neigborhood of resistance and built by anarchists in athens. Leader of the New Democracy Party (nea dimokratia) Kiriakos Micotakis who was elected as a result of Greek General Elections,threatening anarchists and made it clear that they would work to make Exarchia clean from anarchists and become a state and capitalism friendly neighborhood.

Around 06:00 this morning, 4 of the occupation houses in Exarchia where thousands of anarchists and immigrants lived were evacuated by the police. Hundreds of anarchists and immigrants were detained and sent to concentration camps after this attack on the areas of solidarity and resistance of anarchists and oppressed people. In Exarchia, when state attacks to against the culture of rebellion and solidarity continue to increase; while the living spaces of the oppressed people are being destroyed by the state and its law enforcement agencies; As the Revolutionary Anarchist Action, we salute the struggle and resistance of our comrades in the neighborhood where the self-organization and political activities of the oppressed people are concentrated in Greece . It is the solidarity and resistance of the oppressed people which will make the fascists step back and make them lose.

Long Live Anarchism! Long Live Revolution!

 

Bildiriler, Dayanışma, Sokak