Kadıköy’de Bildiri Dağıtımı Yapıldı

laf-bildiri-4

Bugün okul çıkışı saatinde Kadıköy Kalkedon meydanında masa açtık.  Devlet’in ve Faşist vali’nin son dönemde direnenleri susturmak için koyduğu yasaklara ve polislerin saldırılarına karşı yazdığımız bildirinin dağıtımı yaptık.  Bildirilerimizi birçok liseliye ulaştırdıktan sonra masamızda beraber yemek yiyerek dağıtımımızı sonlandırdık.

Dağıttığımız Bildiri;

Okulda düşünmek yasak, 1 Mayıs’ta sokaklara çıkmak yasak, okul kantinini boykot edip paylaşma masası kurmak yasak, basın açıklaması yapmak yasak, istiklal caddesinde yürümek yasak, Avrupa’nın en büyük adalet sarayı önünde basın açıklaması yapmak yasak! Ellerinden gelse başı dik yürümemizi de yasaklayacaklar sadece dediklerini yapmamızı isteyecekler.

Yasaklıyorlar çünkü bizlerden korkuyorlar. Gençliğimizin enerjisinden, örgütlü gücümüzden, inadımızdan, sabrımızdan, isyanımızdan, şimdi şu anda her şeyi değiştirebilecek olan inancımızdan korkuyorlar. Korktukları için 1 Mayıs’ta üzerlerimize gaz bombaları yağdırıyorlar, okullarda polis saldırılarıyla terör estiriyorlar, sokakları meydanları yasaklayarak sesimizi azaltmak, bizleri yıldırmak istiyorlar. Korkularını bizleri korkutarak, sindirerek yok etmeye çalışıyorlar.

Bizler iktidarların yasaklarından, gaz bombalarından, polisinden, şiddetinden çekinmiyoruz, korkmuyoruz. Özgür bir yaşam için, Anarşizm için sokaklarda, meydanlarda, liselerde bulunduğumuz her yerde sloganlarımızla, isyanımızla inadına direniyor, inadına örgütleniyoruz.