IŞİD Saldırısında Yaralanan ANHA Muhabiri Rizgar Adanmış Yaşamını Yitirdi

IŞİD’in 12 Ekim’de Deyrezzor’da yönelik saldırısında yaralanan ANHA ve Sterk TV muhabiri Rizgar Adanmış 70 gün sonra yaşamını yitirdi.

Arkadaşlarının 18 Aralık’ta yaşamını yitirdiğini duyuran Hawar Haber Ajansı (ANHA), “Muhabirimiz Dilişan İbiş saldırı sırasında şehit düşerken, Hogır Mıhemed ile Rizgar Adanmış arkadaşlarımız onlarca yaralı ile birlikte ağır yaralı halde hastaneye kaldırılmışlardı. Hogır arkadaşımız saldırıdan 3 gün sonra şehit düşerken, Rızgar arkadaşımızın da o günden bu yana tedavisi devam ediyordu. Saldırı sırasında karnından ağır yaralanan Rızgar arkadaşımız, aylarca yaşam mücadelesi vermiş, ancak doktorların tüm müdahalesine rağmen 18 Aralık günü tedavi gördüğü hastanede şehit düşmüştür.” açıklamasında bulundu.

Gazeteci Adanmış’ın ailesine başsağlığında bulunan ANHA, “Rızgarların, Dilişan ve Hogırların yolunun yolumuz olduğunu, özgür basının çalışanları olarak tek bir an bile tereddüt etmenden onların da yolunda yürüyerek karanlıkta bırakılmak istenen gerçekleri aydınlığa çıkarma mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizin sözünü veriyoruz” diye kaydetti.